Otevřený dopis

Otevřený dopis pro celebrity, influencery, slavné osobnosti, úspěšné sportovce a každého z Vás, kdo by nás mohl podpořit. Díky tomuto 5minutovému dopisu se ve zkratce dozvíte vše podstatné o nás i našem poslání a můžete se tak rozhodnout nás podpořit tím, že se zapojíte do benefiční výzvy #MUZUPOMUZU a zmíníte se o nás na svých sociálních sítích.

Dobrý den,

jsem rád, že se k Vám dostal tento dopis a budu upřímně rád, když mu věnujete 5minut svého času, i kdyby to mělo být posledních 5minut, které nám a našemu nadačnímu fondu budete věnovat. Rádi bychom, abyste se zapojili do jednoduché virální benefiční výzvy #MUZUPOMUZU. Věříme, že právě Vaše zapojení se do výzvy dokáže pomoci více než 6tisícům dětem po celé České republice, které to opravdu potřebují.

Jsme nový Nadační fond na podporu zdraví dětí a mládeže v dětských domovech. Vznikli jsme z mnoha důvodů. Jeden z hlavních jsou právě osobní zkušenosti jednoho ze zakladatelů Vojtěcha Stejskala, který vyrůstal od narození v dětském domově i pěstounské péči. Další rozhodující důvod bylo povídání s paními vychovatelkami v dětských domovech o aktuálních situacích a péči o zdraví dětí, abychom zjistili aktuální situace. Zjistili jsme, že přesně tady je obrovský problém a mezera, kterou chceme společnými silami vyřešit, protože přesně tento nedostatek způsobuje obrovské problémy dětem i následně v dospělém životě.

Dětské domovy mají tragické, až téměř nulové rozpočty na prevenci a podporu pevného zdraví pro děti. V přepočtu na dítě jsou to měsíčně pouze desítky korun, a za takové částky se dítěti ve vývoji zdraví určitě nepodpoří, ba naopak strádá a pak má zdravotní problémy a komplikace, a mnohdy si je nese s sebou i v dospělém věku, které je mohou limitovat v běžném životě. Ano, dětské domovy mají rozpočty na péči o zdraví dítěte, ale až jakmile nastane daná komplikace, což je na jednu stranu v pořádku, že na toto finanční prostředky jsou, ale za nás není v pořádku, že se řeší důsledky, nikoli příčina.

V běžné rodině přesně tuto péči zastává mateřská láska a péče, která nezná mezí a pro zdraví svého dítěte udělá a dá cokoli! Je tak? Bohužel děti v dětských domovech toto štěstí nemají, jsou závislí pouze na rozpočtech a občas lokálních sponzorech, kteří je v této oblasti podpoří jen na týden nebo měsíc, což ve finále ztrácí účinku a na efektu, a ještě k tomu nezajistí všech 142 dětských domovů po celé České republice. My si moc dobře uvědomujeme, jak je důležité pečovat o své zdraví a podporovat ho, ještě předtím, než se něco stane a u dětí, které jsou ve vývinu to platí mnohonásobně, kór v dnešní době. O to víc nám přijde smutné, že této oblasti nikdo nevěnoval pozornost.

Ano, existuje mnoho nadací i nadačních fondů, kteří se zaměřují na děti v dětských domovech, ovšem, všichni řeší buď materiální věci nebo podporu dětí s konkrétními zdravotními problémy či hendikepy. Což je na jednu stranu jedině dobře, protože péče o děti s hendikepy jsou velice nákladné, a za to jim upřímně děkujeme. Ovšem už nikdo neřeší ty „zdravé“ děti.

Přesně toto zná i Vojta a přesně proto vznikl náš Nadační fond na podporu zdraví dětí a mládeže v dětských domovech. S Vojtou jsem se poznal ještě když jsem sloužil jako IT specialista pro Armádu České republiky a on ještě bydlel právě v dětském domově. Tehdy jsme si problém tolik neuvědomovali, nebo jsme ho možná nechtěli vidět. Ale jak šel čas a zkušenosti, tak nám to došlo a rozhodli jsme vzít daný problém do vlastních rukou a vyřešit ho na celém území České republiky ve všech dětských domovech, přece jen jsme jeden národ.

Od prvotní myšlenky jsme přešli k reálnému plánu a následně jeho realizaci. Po téměř 4 měsících jednání, komunikování i zařizování jsme oficiálně vznikli a jsme zapsaní v Nadačním rejstříku, máme webové stránky a neumírající odhodlání těm dětem skutečně pomoci! Cíl máme velký, ovšem reálny a dosažitelný. Pro jeho rychlejší dosažení jsme mj. vytvořili i virální benefiční výzvu #MUZUPOMUZU, která má jednoduché kroky.
( www.muzupomuzu.cz ) Darovat libovolnou symbolickou částku a informovat o tom na svých sociálních sítích a vyzvat své sledující, aby se také zapojili. Naším cílem je od 1milionu lidí obdržet jednorázový dar ve výši alespoň 200,- Kč.  Věříme, že tato symbolická částka není pro lidi moc a jsou ochotni ji darovat, abychom společně podpořili zdraví v dětských domovech a dopřáli tak dětem pevné zdraví na celý rok.

Budeme nesmírně vděční, když nás právě Vy podpoříte symbolickou částkou a zmíníte se o nás na svých sociálních sítích, kde inspirujete a vyzvete své sledující, aby se také zapojili. Veškeré vybrané prostředky jdou do poslední koruny na splnění účelu nadačního fondu a za tím si stojíme, proto jdeme maximální transparentní cestou díky transparentnímu účtu, kde se každý dárce může podívat, jak je s jeho penězi nakládáno.

Věříme, že se rozhodnete správně, že i Vám dává smysl účel našeho nadačního fondu a společně tak dopřejeme pevné zdraví dětem v dětských domovech. Děkujeme!

S pozdravem

Ondřej Matějka
Zakladatel, Předseda správní rady

IČ: 10960929
Spisová značka: N 766 zapsaná u Krajského soudu v Brně
Web: www.zdravivdetskychdomovech.cz
email: info@zdravivdetskychdomovech.cz
Tel.: +420 703 120 130


Tento dopis můžete odeslat každé osobě, o které věříte, že by nás mohla podpořit a zmínit se o nás na svých sociálních sítích, abychom se dostali do povědomí co nejvíce lidem a mohli tak co nejdříve zajistit pevné zdraví každému dítěti v dětských domovech. Ty děti si to nejen zaslouží, ale také to hlavně potřebují! Děkujeme.

Děkujeme vám za vaši energii, focus i sdílení. A také, za případnou fiinanční podporu.
Nadační fond na podporu zdraví dětí a mládeže v dětských domovech