Proč jsme vznikli?

Díky osobním zkušenostem, jednoho ze zakladatelů nadačního fondu, který byl od narození v dětském domově i v pěstounské péči a také díky konzultacím s pracovníky dětského domova jsme přišli na to, že v dětských domovech chybí prostředky na zajištění prevence pevného zdraví všech dětí.

Rozpočty na tuto oblast jsou katastrofické v poměru na dítě na měsíc. Zdraví dětí se řeší, až když se objeví nějaký zdravotní problém. Na což finanční prostředky jsou, což je v pořádku, ale kde je prevence? Kde je ochrana? Kde je maximální podpora zdraví dětí? Nemluvíme teď o dětech s vážným zdravotním hendikepem, na které jsou sbírky, nadační fondy a různé podpory, mluvíme tady o těch ostatních, zatím relativně zdravích dětech.

Tohle nás tíží! Uvědomujeme si totiž, jak je při vývinu a rozvoji dítěte extrémně důležité podporovat jeho zdraví i externě, protože v obyčejném normovaném jídle pro děti, moc vitamínů a veškerých potřebných výživných a nutričních hodnot moc není, tělo strádá a potom se objevují zdravotní problémy, kvůli kterým mohou mít i doživotní následky a může je to limitovat v běžném životě. Jako by neměli už dost překážek v životě.

Přesně tomuto se chceme vyvarovat, uvědomujeme si že v běžné rodině tuto péči zastává mateřská láska, která nemá limity a udělá maximum pro podporu zdraví svého dítěte, bohužel děti v dětských domovech takové štěstí nemají, proto jsme tu my Nadační fond, abychom nahradili tuto mateřskou péči o zdraví dětí a mládeže v dětských domovech a zajistili jim pevné zdraví, protože každé dítě má nárok na své zdraví a péči o něj. 

Budeme rádi, pokud i vám dává smysl, co pro děti děláme, když nás podpoříte. Veškeré finanční prostředky jdou na nákup potřebného zboží a produktů. 

Komentáře
  • Dostávejte novinky

    Nechte si pravidelně zasílat ty nejdůležitější novinky a buďte tak pokaždé s námi.

    Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. (GDPR)
  • Kategorie